სამაუწყებლო კომპანია ,,ჰერეთმა“ ბათუმში რადიომაუწყებლობის ლიცენზია მიიღო
საქართველოს კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ აღასრულა თბილისის საქალაქო სასამართლოს გადაწყვეტილება და სამაუწყებლო კომპანია ,,ჰერეთს“ ბათუმში საერთო რადიომაუწყებლობის ლიცენზია მისცა.
სამაუწყებლო კომპანიას 2017 წელს ლიცენზიის მიღებაზე უსაფუძვლოდ ეთქვა უარი. მედია ორგანიზაციამ, საიას დახმარებით, სამართლებრივი დავა დაიწყო და თბილისის საქალაქო სასამართლოს 2018 წლის 28 თებერვლის კანონიერ ძალაში შესული  გადაწყვეტილებით, დავა მოიგო. სასამართლომ განმარტა, რომ ლიცენზიის გაცემის საკითხის გადასაწყვეტად გამარჯვებულის გამოსავლენად ლიცენზიის მაძიებლებისათვის და არა გადასაწყვეტი საკითხისათვის კენჭისყრის პროცედურის ჩატარება ეწინააღმდეგებამაუწყებლობის შესახებსაქართველოს კანონის მე-7 მუხლის მე-8 პუნქტის დანაწესს.
ამავე გადაწყვეტილებაში სასამართლომ კომუნიკაციების ეროვნულ კომისიაში კენჭისყრის ჩატარების ახალი სტანდარტი დაამკვიდრა, რომლის შესაბამისადაც კომისიის მიერ ლიცენზიის მაძიებლის გამარჯვებულად გამოცხადება უნდა მოხდეს საკითხის (ლიცენზიის გაცემის) გადასაწყვეტად გამართული ერთიანი კენჭისყრისას კომისიის წევრების მიერ ხმის მიცემის შედეგების შესაბამისად.
3 აპრილს მიღებული გადაწყვეტილებით, კომუნიკაციების ეროვნულმა კომისიამ სასამართლოს გადაწყვეტილება აღასრულა და სამაუწყებლო კომპანიას ბათუმში რადიომაუწყებლობის ლიცენზია მისცა.

Georgian National Communications Commission has executed a decision of Tbilisi City Court and granted broadcasting company "Hereti" a general radio broadcasting license in Batumi.
In 2017, the broadcasting company was denied to obtain the license without any ground. The media organization started legal litigation with the help of GYLA and won the litigation by the decision of the Tbilisi City Court came into force on 28 February 2018. The Court explained that conducting a voting procedure for the license applicants to announce a winner and not for making a decision contradicts to the provisions of paragraph 8, Article 7 of the Law of Georgia on Broadcasting.
In the same decision, the court has established a new standard for voting in the Georgian National Communication Commission, according to which announcement of the winner of license applicant will be on the base of the results of voting by the commission members at the unified vote for the issue (granting of a license).
By the decision taken on April 3, the Georgian National Communications Commission has executed a decision of a court and granted the broadcasting company broadcasting license in Batumi.