სამსახურიდან უკანონოდ გათავისუფლებულმა პირმა თბილისის საკრებულოსგან კომპენსაცია მიიღო
თბილისის საკრებულომ სამსახურიდან უკანონოდ გათავისუფლებულ პირს 43 750 ლარი გადაუხადა. საკრებულოსა და სამსახურიდან გათავისუფლებულ პირს შორის 2013 წელს დაწყებული დავა საბოლოოდ 2020 წელს მორიგებით დასრულდა.
მოსარჩელე 2013 წლიდან სასამართლოში უკანონო გათავისუფლებასა და სამსახურში აღდგენაზე დავობდა. თავდაპირველი გადაწყვეტილებით საკრებულოს მიერ მიღებული გათავისუფლების ბრძანება სასამართლომ უკანონოდ მიიჩნია და საკრებულოს დაავალა საკითხის ხელახალი შესწავლის შემდგომ გათავისუფლებული პირის სამსახურში აღდგენა. თუმცა მოპასუხემ კვლავ არ აღადგინა პირი სამსახურში. ამის შემდგომ დაიწყო ხელახალი დავა მხარეებს შორის, რომელიც ისევ დასრულდა მოსარჩელის სასარგებლოდ, თუმცა მოპასუხემ კვლავ არ აღასრულა გადაწყვეტილება. შესაბამისად, საჭირო გახდა ხელახალი სარჩელის შეტანა.

THE ILLEGALLY DISMISSED PERSON RECEIVES COMPENSATION FROM TBILISI CITY ASSEMBLY
Tbilisi City Assembly paid 43 750 Gel to the illegally dismissed person. Litigation launched in 2013 between the City Assembly and the illegally dismissed person finally ended in 2020 with a settlement.
The plaintiff has a dispute on illegal dismissal and reinstatement at the court since 2013.  According to the initial ruling the court recognized the decree of dismissal granted by the City Assembly as illegal and ordered the City Assembly to reinstate the dismissed person after re-examining the issue. However the defendant still did not reinstate the person. After that re-filed dispute between the parties has been launched, which again ended in favor of the plaintiff, but the defendant still did not enforce the judgment. Correspondingly there was a need for re-filing a lawsuit.